HAKKIMIZDA

Üreten arı kadınlarımız ile
siz değerli müşterilerimizi buluşturuyoruz.

Temel amacımız kırsaldaki insanların yaşam kalitesini artırmaktır.

Amesia, bölgemizin kırsal alanlarında yaşayan üretici eşi kadınların Amasya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile birlikte hareket ederek, elde ettikleri ürünleri değer fiyatına ve doğru yöntemlerle pazarlayarak ailelerinin bütçelerine katkı sağlama çabalarından doğmuş bir isim ve markadır.

 

 

Amesia

Amesia Şirketinin Kurulması

Alınan kararları uygulamak için, üyelerimiz tarafından üretilen tüm ürünlerin satışını Amesia markası ile gerçekleştirmek amacıyla, 08 Mayıs 2011 tarihinde Türk Patent Enstitüsü’ne patent başvurusu yapılarak Amesia markasının patenti ve ürünler için yasal üretim izinleri alındı. Bu sayede, başlangıçta süt ve işlenmiş süt ürünleri olmak üzere üreticilerimizin gelecekte pazarlama ihtiyacı duyacağı tüm ürünleri bir marka adı altında toplayarak pazarlama olanağı sağlandı. Yaşanan gelişmeler sonucunda, Amasya DSYB, 14 Kasım 2011 tarihinde Amesia Gıda, Tarım, Hayvancılık, Nakliye, Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu. Amesia, Amasya DSYB bünyesinde kurulan bir “Üretici Birliği Şirketi” ve bu şirketin markası olarak, tüm faaliyetlerini Birlik bünyesinde gerçekleştirmek üzere, çalışmalara başladı. Amesia şirketi yoluyla, Amasya DSYB üyeleri ve ailelerinin, kendi yörelerinde ve kendi olanakları ile ürettiği doğal ürünleri doğru yöntemlerle pazara sunuldu. Böylece, kırsalda yaşayan aile bütçelerine sağlanan katkının yanında ülkemiz insanlarının kaliteli ve güvenilir yöresel lezzetlere daha kolay erişimi sağlandı. Başlangıçta, Amasya DSYB üyelerinden toplanan sütün bir kısmından bölgedeki süt işleme şirketlerine fason üretim anlaşması yöntemiyle, kaşar peyniri, beyaz peynir, tereyağ, lor, çökelek, kaymak vb.süt ürünleri yaptırılarak satışı yapıldı.

 
0
Arı Kadın
0
Market
0 %
Müşteri Memnuniyeti
0
Referans
ARI KADINLAR

Amesia Çalışan Kadın Arılar grubunun kurulması

Amasya İli Merzifon, Gümüşhacıköy ve Suluova İlçelerine bağlı köylerin bazılarından üretici kadın temsilciler seçilerek “Amesia Çalışan Kadın Arılar” grubu oluşturuldu. Grupta yer alan 15 kadına Amasya DSYB bünyesinde oluşturulan atölyede 6 ay boyunca paketleme, ambalajlama, nakış ve logo işleme ile ürün imalatı konularında eğitimler verildi. Üretici kadınlar tarafından hazırlanan yerel ürünler, Amasya DSYB merkezinde grup üyeleri tarafından ambalajlanarak, satışa sunuldu.

 

BELGELERİMİZ

İletişim

Hemen İletişime Geç

+90 (358) 514 7070

Amesia

Amesia Gıda Tarım Hayvancılık Nakliye Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Adres

Buğdaylı Mah. Zübeyde Hanım Cad. No: 109 Merzifon/AMASYA
Alışveriş Yap